אודות בית דוד

בית דוד הוא 'בית לחיים' עבור נשים מיוחדות מתבגרות,
המעניק להן 'רצף שירותים בקהילה', מגן, מכיל ומקבל, על ידי צוות רב תחומי, מקצועי, חם ואוהב.

השאיפה שלנו להוות להן מקום מקדם, מעצים ומנווט,
הן במסגרת התומכת והמוגנת שלנו והן בקהילה, תוך ראיית כל אחת כעולם שלם ואהוב.

מערך דיור

מערך בתים מוגנים, המצויד ומאובזר במיטב הציוד והריהוט, במיוחד לדיירות המיוחדות שלנו. בו גרות הדיירות כמשפחה חמה ומלוכדת.
צוות מקצועי רב תחומי, בעל נסיון רב, חם, מכיל ותומך, מלוה אותן, תוך פעילות עשירה ומגוונת לאורך כל השנה 24 שעות ביממה, הכל באוירה ביתית ורגועה.

מרכז תעסוקה

במרכז מועסקות הנשים על ידי צוות רב מקצועי: מדריכות תעסוקה, צוות מקצועי ומתנדבים. במטרה לשלבן בתעסוקה, תוך שילוב בקהילה.
העבודה מותאמת לכל אחת לפי יכולותיה, צרכיה וקידומה, על ידי הקניית מיומנויות חברתיות והעלאת הדמוי העצמי.

מרכז יום

המרכז מהוה מסגרת
חינוכית – תעסוקתית לנשים בעלות יכולות תפקודיות נמוכות, בשאיפה להעשיר ולפתח כישורים במסגרת מוגנת ותומכת, באמצעות תוכניות העשרה ושיקום אישיות.
סדר יום גדוש ממלא את יומן של הנשים במגוון פעילויות המותאם אישית.

החיים שלנו בבית דוד

היו שותפים בעשיה שלנו

תרומתך היא זו ההופכת את החזון החשוב שלנו למציאות בסיוע תרומתכם הנדיבה, נוכל להמשיך לפתח, לתפעל ולספק שירותים לקידום ושילוב בוגרים וקשישים בקהילה,
ולסייע להם להגיע למימוש הפוטנציאל שלהם והשתתפותם המלאה בקהילה.

יום בבית דוד

הציצו לחיים מלאי העשיה בבית דוד

השירותים המקצועיים הנלווים בבית דוד

בבית דוד קשת רחבה של טיפולים פרא רפואיים ופסיכו סוציאליים.

הצוות הענף משתית את טיפולו על אידיאולוגיה לפיה הדיירות ומקבלות השירות הן במרכז התכנית;
מטרותיה של כל אחת ואחת מהן נבנות בהתאם לצרכיה, העדפותיה, העדפות משפחתה והכוונת הצוות המקצועי.
אנו מיישמים את החזון של אבטחת איכות הטיפול לדיירות תוך שילוב בקהילה. הצוות עומד בקשר רציף ומרושת;
באופן זה נצמיח תנאים מעולים להתפתחות מותאמת אישית בכל תחומי החיים.

מקצועות הבריאות

פיזיותרפיה

צוות האשכול עוסק באבחון, שיקום ומניעה של בעיות במערכת התנועה. דיירות בית דוד הזקוקות לטיפולי פיזיותרפיה נהנות מצוות פיזיו מקצועי במיוחד, הנותן מענה טיפולי שוטף לצד מענה מקצועי במקרה חירום. הצוות מפתח תכניות לשיפור יכולות תפקודיות, האטת הזדקנות הדיירות, כמו הליכונים, פעילות שיקומית ומניעתית, על מנת להשיג תפקוד מיטבי של הדיירות. הצוות אחראי על הנחיות לסביבת מגורים בטיחותית ורכישת אביזרים לרווחת הדיירות.

ריפוי בעיסוק

צוות הריפוי בעיסוק ממלא תפקידי מפתח בתחום האבחון, הטיפול והשיקום של הדיירות, ושוקד על מתן מענה בתחום לדיירות בעלות הפרעה תפקודית, על מנת להגיע לעצמאות ככל הניתן. הצוות מפתח עיסוקים ומיומנויות תוך מתן משמעות ופיתוח מטרה כבסיס לאיכות חיים. בבית דוד הולך ומתפתח התחום הגריאטרי, כחלק מהזדקנות הדיירות שלנו. בתחום זה עוסק הצוות בקידום ושימור איכות החיים, העצמאות והיכולת התפקודית של הדיירות. בפן המערכתי, יש לצוות האשכול תפקיד בהדרכת המדריכות והמורות והוא פועל תוך נקודות השקה עם כלל הצוות.

קלינאות תקשורת

לרשות הנשים קלינאיות תקשורת, המאבחנות, מאתרות, מטפלות ומשקמות בעיות שפה ותקשורת לקויות צוות האשכול עוסק באבחון, טיפול ושיקום בתחומי השפה, השמיעה, התקשורת והדיבור של מקבלות השירות שלנו, כמו גם התאמת טכנולוגיה מסייעת כמו: מכשירי שמיעה, ציוד תת"ח ועוד. הצוות אמון גם על מעקב אחר האכילה של הדיירות, תוך ייעוץ לשיפור האיכות ומניעת הידרדרות בתחום.

צוות פסיכוסוציאלי

עובדים סוציאליים

על מנת להגיע לשיפור וקידום האישי, מועסקות עובדות סוציאליות מקצועיות, הנמצאות בקשר אישי ורצוף עם הנשים ובני משפחותיהם. תוך שאיפה להגיע לראיה כוללנית של מצב כל אחת ומתן עזרה פרטנית המותאמת לה.

פסיכיאטר

לבית דוד פסיכיאטר מוסמך, בעל ניסיון ומוניטין, אשר קשוב לכל מצוקה וקושי, ונותן מענה הן בהערכה פסיכיאטרית והן בטיפול ממוקד, המעניק הקלה, הכלה וכוח להמשך ההתקדמות החיובית.

טיפולים רגשיים

אומנות טיפולית

אומנות טיפולית היא אחת מהכלים המשמעותיים והחשובים בשיפור ושימור בריאות הנפש ואיכות החיים, הנותן מענה לקושי רגשי התפתחותי קוגנטיבי חברתי ועוד. בכלים מגוונים של אומנות ויצירה, המונחים על ידי הצוות מקצועי, מגיעים לתוצאות נפלאות של רוגע וריפוי.

סנוזלן

חדר סנוזלן עוצב במיוחד לנשות בית דוד כאמצעי נוסף לרוגע ושעות פנאי. החדר מעוצב בסגנון מיוחד המכונה 'סביבה רב חושית', המביא את השוהים בו, לאוירה נעימה ונוחה, המגרה פיתוח תקשורת חיובית ומהווה מנוף לעידוד פעילות ויוזמות חיובית.

חדר מוסיקה

חדר מוזיקה טיפולי מבוסס טכנולוגיה מונגשת לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. בחדר המוזיקה אנו מעניקים טיפולים באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתחום המוזיקה מהחדשנים בעולם, מתוך הבנה שהמוסיקה משמשת כלי טיפולי ייחודי, המשלבת פידבקים חזותיים וקוליים. ייחודיותו של החדר היא בכך שכל אחד יוכל לנגן, גם אם אין לו רקע מוזיקלי או יכולת קוגנטיבית גבוהה

משתלה טיפולית

משתלה קסומה ונעימה ההנאה שבתרומה לקהילה. המשתלה הטיפולית שלנו "דרך הגן" הינה משתלה מיוחדת במינה המשלבת עבודה תעסוקתית במרחב טיפולי ופסטורל, אשר באמצעותה נוצר קשר בלתי אמצעי עם הקהילה על שלל גווניה. במשתלה הדיירות עוסקות בגינון, שיווק ומכירה לקהילה ונהנות ממרחבים צומחים ומעצימים

מערך ספורט מקצועי

פעילות גופנית מותאמת לנשים בעלות צרכים מיוחדים מטרתה לשפר את מצבן הפיזי באמצעים מתחום התנועה, הפעילות הגופנית והספורט. למנוע ולהאט הופעתם של ליקויים משניים, לטפח רווחה בריאותית מתמשכת, ולסייע בשילובן בקהילה ובחברה. הפעילות הגופנית והספורט המותאמים משלימים את הפעילות הרפואית, את הפיזיותרפיה, את הריפוי בעיסוק ואת הפעילות החינוכית והחברתית.

מנקודת מבט אישית

הודות להימצאותו של בית דוד, יכולנו להעלות את אחותנו ארצה מארצות הברית, כדי להצטרף לאחיותיה בישראל.
בבית דוד היא מצאה בית חם
ומלא אכפתיות ואהבה
הודות לצוות הנפלא והמסור בבית דוד, אנו יודעות שהיא בטוחה ומטפלים בה באופן הטוב ביותר.
טובה וברכה אוסובסקי
אחיות של ליסי
"בית דוד" הוא כשמו - בית.
מקום של אהבה, מסירות, נתינה ללא גבולות.
קיבלתם את הדסה כשהייתה נתונה במצב לא פשוט.
לא ויתרתם ולא אמרתם נואש
והצלחתם ב"ה להביא אותה למקום אחר לגמרי.
מעניקים טיפול עוטף ומקיף - הן בצדדים הפיזיים וגם מקדמים את היכולות האישיות השונות.
משפחת קליין
משפחתה של הדסה
אחותנו גרה במקום מספר שנים ונהנת מטיפול מסור ואהוב במשך 24 שעות ביממה מכל הצוות. מעת לעת היא זוכה עם כל הנשים לתוכניות מיוחדות וטיולים, ואחת לשנה הן יוצאות לנופש שנתי בבית הארחה או בית מלון.
גם הטיפול הרפואי בשוטף ובחרום נעשה במקצועיות ובאהבה.
אנו מודים לכל הצוות שהתמסרו ללוות את אחותנו כששהתה בבית חולים לטיפול חירום שנמשך מספר ימים.
שאול ומשה גינזברג
אחים של פנינה

ואולי יבוא יום ונהפוך שווים
אתה תהיה לי נחל ואני לך ימים

עילי בוטנר

היו שותפים בעשיה שלנו

הפרויקטים אותם אנו מפתחים בימים אלו, ותכניות הקידום שלנו – אינם ממומנות על ידי הממשלה באופן מלא. חלקן אינם זוכות בתקצוב כלל.
תרומתך היא זו ההופכת את החזון החשוב הזה למציאות בסיוע תרומתכם הנדיבה, נוכל להמשיך לפתח, לתפעל ולספק שירותים לקידום ושילוב בוגרים וקשישים בקהילה,
ולסייע להם להגיע למימוש הפוטנציאל שלהם והשתתפותם המלאה בקהילה.

התרומה לבית דוד מוכרת לצרכי מס על פי סעיף 46 א' לפקודת מס הכנסה.